Email: egitimciyiz@alternatifegitimciler.com

İNDİRİM Tüm Eğitimlerimizde İNDİRİM EĞİTİMLER

HomeGenelÇOCUKLAR İÇİN EĞLENCELİ VE YARATICI HİKAYE YAZMA ŞABLONU

ÇOCUKLAR İÇİN EĞLENCELİ VE YARATICI HİKAYE YAZMA ŞABLONU

Yazmak dil ve ifade becerileri için okumakla birlikte ilerleyen çok önemli ayrıntılardan bir tanesi…

 

Çocukların hem yaşamdaki gelişimlerinin hem de akademik becerilerinin artması açısından kendilerini ifade etme becerilerinin gelişmesinin önemi büyük.  Yazma da bu amaca hizmet eden harika bir araç..

Çocukların yazma ve ifade becerilerinin gelişmesi için bir şablon hazırladım. Aslında nihai amacımız, boş bir kağıt verildiğinde kendi yaratıcı yazma kabiliyetlerini ortaya çıkararak ilginç hikayeler, yazılar oluşturmaları.. Ama başlangıç aşaması için genelde çocukların yardımcı yazma araçlarına ihtiyacı oluyor.

Bu yüzden çocukları için bir hikaye yazma şablonu yapmıştım. Harika şeyler çıktı. Yazdıkları hikayeleri kitap haline getirdik. Kapak tasarımlarını kendileri yaptılar. Bir çok farklı kapak fikri çıktı. Üstelik kitaplarının görsellerini de kendileri tasarladılar, çok sevdiler..

 

Aşağıdaki videoda nasıl yapılacağını anlatıyorum:

Siz de çocuğunuzla ya da öğrencilerinizle yapmak isterseniz, buradan  boş şablonu indirebilirisiz. 1 ve 2. sınıflar için çok uygun. 3 ve 4’ler de yapmayı tercih edebilir. Resimlere sağ tıklayıp ‘farklı kaydet’ ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Çıktı alıp yazmaya başlayabilirisiniz.

 

 

 

Ben kızımla birlikte birkaç tane yapmıştım. Buradan bizim örneğimizi inceleyebilirisiniz.